Kurs – obsługa i naprawa opon rolniczych

Jest to trzydniowe szkolenie poświęcone obsłudze i naprawie opon rolniczych. Część teoretyczna obejmuję omówienie budowy radialnych i diagonalnych opon rolniczych i leśnych. Poruszymy również zagadnienia związane z budową felgi rolniczej oraz prawidłowym doborem opony do felgi. Jest to niezwykle ważne przy montażu opon.

Dowiesz się jak wygląda mobilna oraz stacjonarna wymiana opon rolniczych oraz jakie narzędzia są do tego niezbędne, a także jak prawidłowo dobrać oponę do maszyny rolniczej. Poruszymy zagadnienia związane z naprawą przebić punktowych czoła oraz barku opon radialnych i diagonalnych. Dowiesz się które uszkodzenia można naprawić „na zimno” a które trzeba naprawić „na gorąco”.

Podczas części praktycznej pierwszego dnia przećwiczymy różne techniki montażu opony rolniczej. Drugiego dnia przejdziemy do naprawy opon i dętek. Rozpoczniemy naprawą przebicia dętki łatkami „na zimno” oraz wymianą zaworu dętki w technologii „na zimno” i „na gorąco”. Następnie przejdziemy do napraw przebić punktowych przy wykorzystaniu kołków typu „Grzybek” oraz „Stem”. Dowiesz się jakie są różnice pomiędzy naprawą opony dętkowej a bezdętkowej.

Kolejnym etapem jest naprawa poważnych uszkodzeń boku, czoła oraz barku w technologii „na gorąco” w radialnych i diagonalnych oponach rolniczych. Będziemy pracować z wykorzystaniem punktowej prasy wulkanizacyjnej typu thermopress oraz sekcyjnej prasy wulkanizacyjnej typu Monaflex.

Umów się na szkolenie

Chcesz umówić się na szkolenie ? Skontaktuj się z nami poprzez stronę kontaktową lub telefon.